Wszywka Poznań - co to jest?

Disulfiram - tabletki do wszywania (implantacji) w celu leczenia choroby alkoholowej. Handlowa nazwa preparatu, często używana wśród osób uzależnionych - Esperal. Poznań otwiera drzwi do prywatnej przychodni specjalistycznej Alkomedica i zaprasza wszystkich chętnych na skuteczne leczenie uzależnienia.

Wszywka alkoholowa zalicza się do awersyjnych metod leczenia, ponieważ jej celem jest wzbudzenie niechęci do spożycia napojów procentowych oraz produktów zawierających alkohol.

Mimo że wszywka alkoholowa Poznań to skuteczna metoda pozwalająca na utrzymanie długotrwałej abstynencji, czasami może ona nie wystarczyć. Alkoholizm to choroba psychiczna, dlatego proces leczenia zaleca się kontynuować za pomocą profesjonalnej psychoterapii.

grupa wsparcia osób uzależnionych w przychodni Alkomedica

Esperal Poznań - kto może skorzystać?

Wszywka alkoholowa to jeden ze sposobów na wspomaganie w leczeniu choroby alkoholowej. Skorzystać z tej metody leczenia mogą wyłącznie osoby po 18 roku życia na każdym etapie uzależnienia od alkoholu.

Implantacja leku Esperal następuje w momencie, gdy lekarz przeprowadzi test alkomatem, który wykaże zero promila w wydmuchiwanym powietrzu przez pacjenta oraz stwierdzi brak przeciwwskazań. Pacjent jest zobowiązany do podpisania oświadczenia o zabiegu.

Każda osoba musi być świadoma działania leku Disulfiram oraz możliwości pojawienia się skutków ubocznych w przypadku spożycia alkoholu, a także ich wpływu na zdrowie i życie pacjenta.

Przeciwwskazania do implantacji Esperalu

Awersyjna metoda leczenia za pomocą wszycia Esperalu może być niedopuszczalna w sytuacjach, gdy pacjent:

  • symbol fajki nie ma zachowanej abstynencji i znajduje się pod wpływem alkoholu podczas wizyty,
  • symbol fajki jest uczulony na lek Disulfiram,
  • symbol fajki stara się o dziecko, jest w ciąży lub karmi piersią,
  • symbol fajki ma zaburzenia psychiczne.

Implantacja leku jest również niedozwolona w przypadku posiadania niektórych chorób współistniejących:

  • symbol fajki choroba niedokrwienna serca,
  • symbol fajki niewydolność serca,
  • symbol fajki niewydolność obwodowa krążenia,
  • symbol fajki stan po świeżym udarze lub zawale mięśnia sercowego.
Ręka lekarza trzymająca narzędzia. Na środku na całym zdjęciu czerwony znak zakazu.
chirurg trzymający narzędzia do zabiegu wszycia Esperalu

Leczenie uzależnienia Poznań - jak przebiega?

Profesjonalne leczenie choroby alkoholowej w Centrum Medycznym Alkomedica składa się z kilku etapów. W pierwszej kolejności pacjent rejestruje się na konsultację lub od razu na wszycie Esperalu. Poznań to miasto, które daje dużo możliwości leczenia alkoholizmu. W naszej przychodni na wizytę zarejestrujesz się bez kolejki, po czym lekarz szybko i dyskretnie przeprowadzi zabieg implantacji leku.

Podczas wstępnej konsultacji, chirurg wyklucza wszystkie przeciwwskazania co do zaszycia się oraz podaje znieczulenie miejscowe. Dzięki temu zabieg implantacji leku Disulfiram jest bezpieczny i bezbolesny.

Poznań wszywka alkoholowa - co po zabiegu?

Po zabiegu wszycia Esperalu pacjent jest zdolny do wykonywania swoich codziennych obowiązków. Może normalnie prowadzić pojazd oraz wrócić do pracy.

Przez pierwsze 2-3 tygodnie po wizycie u lekarza najważniejsze są dezynfekcja rany oraz prawidłowe dbanie o higienę miejsca wszycia. Pacjent musi stosować się do zaleceń lekarza, żeby uniknąć niepożądanych skutków ubocznych.

W razie jakichkolwiek wątpliwości lub dolegliwości każdy podopieczny przychodni Alkomedica może zgłosić się do lekarza na konsultację. Taką wizytę pacjent może zamówić telefonicznie, dzwoniąc na infolinię +48 512 515 222.

Zadzwoń +48 512 515 222
Konsultacja lekarska przed zabiegiem wszycia esperalu - Poznań Alkomedica